מכשיר סיפון (Siphon) להכנת קפה – עלו על הסיפון!

מהו מכשיר סיפון להכנת קפה וכיצד הוא בנוי

מכשיר סיפון או בשמו הפחות קליט, מכשיר להכנת קפה בוואקום, הוא מכשיר המנצל לחץ של אדים המגיעים מן המים הרותחים על מנת שיוכל ליצור קפה בעל מרקם חלק וטעם עשיר.

מכשיר הסיפון בנוי משני כלי קיבול העומדים אחד מעל השני, ומחבר ביניהם צינור קטן העובר מכלי קיבול אחד לכלי הקיבול השני. כלי הקיבול עשויים לרוב מזכוכית עמידה מאוד הידועה בשם פיירקס.

אופן הכנת הקפה במכשיר הסיפון

על מנת להכין קפה ארומתי בעל טעם נפלא במכשיר הסיפון, עליכם להבין את המכשיר וללמוד אותו בקפידה, שכן מתרחשים בו תהליכים כימיים רבים שיחזירו אתכם לימי מעבדות הכימיה בתיכון. בין התהליכים הכימיים המרחשים בתוך המכשיר, ישנן ריאקציות בין הפרשי לחצים, שליטה על רמות חומציות מינימאליות ושליטה על הטמפטורות הרצויות בעת הכנת הקפה. כמו בכל תהליך בישול ואפייה, גם בעת חליטת קפה צריך לשים דגש על הכמויות והיחסים בין החומרים, ומובן מאליו שגם על הטמפרטורה הרצויה.

אז ככה זה עובד: את כלי הקיבול התחתון של המכשיר ממלאים בכמות המים הרצוייה לחליטת הקפה, ובכלי הקיבול העליון שמים את גרגירי הקפה הטחון, בהתאמה לכמות המים. מביאים את המים הנמצאים בכלי הקיבול התחתון לרתיחה, וכאשר המים מתקרבים לנקודת הרתיחה שלהם הם מתחילים להתאדות במהירות.

כאן מתחיל הקסם לקרות. אדי המים הרותחים יוצרים לחץ גדול מאוד בתוך הכלי, וזה גורם לכך שהמים נלחצים לתוך הצינורית המחברת בין שני הכלים, ונדחפים כלפי מעלה. כך, המים באים במגע בלחץ גדול מאוד עם הקפה הטחון, והלחץ הזה הוא מה שמשבח את טעם הקפה ואת איכותו. מפסיקים את רתיחת המים, ולאחר קירור קצר של המים נוצר וואקום בכלי הקיבול התחתון, והוא מושך את הקפה החלוט בחזרה למטה.

כאשר רוצים למזוג את הקפה מתוך הכלי (המשמש גם כקנקן), מפרידים את כלי הקיבול העליון מן המכשיר ומוזגים את הקפה. דיי מגניב, לא?

היתרונות והחסרונות של הכנת קפה באמצעות מכשיר הסיפון

הקפה הנוצר בעזרת מכשיר הסיפון הוא קפה במרקם חלק ועשיר, וכאשר לוגמים אותו אפשר להרגיש את כל מורכבות הטעם של זן הקפה בו השתמשתם להכנת הקפה. אם אתם אוהבים את הקפה הביתי שלכם ברמת גימור איכותית שכזו, אמליץ על מכשיר הסיפון להכנת הקפה.

למרות היתרון המובהק של טעם הקפה ואיכותו, יש למכשיר הסיפון גם חסרונות. המכשיר מסובך יחסית לניקוי בהשוואה למכשירי חליטת קפה אחרים, ואופן החליטה עלול להיות מסובך במקצת, כי לא נדרש מאיתנו ללחוץ על כפתור ולחכות לקפה שיגיע אלא ממש להבין מתי צריך להוריד את המים מהרתיחה ולעקוב אחרי התהליכים שמרחשים במכשיר.

אם אתם מוצאים את עצמכם מרותקים לתהליכים הכימים הללו כמוני, ורק עצם המחשבה על הלגימה הראשונה של הקפה של הבוקר מעלה בכם חיוך, אני חושבת שהחסרונות האלו מתגמדים לעומת היתרונות.

בזכות המבנה של מכשיר הסיפון, הוא יכול להיות שימושי מאוד בעת יציאה אל חיק הטבע. כן, הוא עלול לתפוס קצת יותר מקום בתרמיל ממה שבדרך כלל הייתם סוחבים עמכם לטיול רגלי, אך לטיול מחנאות בן כמה ימים הוא יכול להיות מושלם. עצמו לרגע עיניים, ודמיינו את עצמכם מתעוררים אל הזריחה, מריחים את ניחוח הטבע והאדמה ביער, המשולב עם הארומה המדהימה של קפה הנחלט בזה הרגע מעל למדורה קטנה. איך אתם מרגישים?

– נפלא.

https://youtu.be/-7A04x0dtj8


השאר תגובה

שימו לב, התגובה תעבור לבדיקה לפני הפירסום