מי מפחד מקפה פילטר?

רואים את ספטמבר באופק, נראה שהחום הנורא הזה עומד להיגמר והשפיות תחזור למקומה בשלום, חוץ כמובן מלתל אביבים ששם השפיות כבר מזמן הלכה לה לאיבוד יחד עם גשר מעריב.

אבל לא, אני לא מתכוון לכתוב על הרכבת הקלה. אני רוצה לכתוב על… ואל תעקמו את הפרצוף! אני רוצה לכתוב על קפה פילטר. אני יודע שלקפה פילטר יצא מוניטין של קפה זול, קפה של פעם – לא בצדק. היום כשהטרנד הוא להימנע משתית חלב אני חושב שהגיע הזמן לשנות את התפיסה המוטעית שלנו בנוגע לקפה פילטר ולתת צ'אנס חדש.

זוכרים שפעם הינו מקבלים בבתי הקפה כוס ועליה כוסית פלסטיק עם פילטר בד וקפה תעשיתי גרוע? אז לא לזה אני מתכוון. היום יש המון אמצעים למיצוי קפה שכולם משתייכים למשפחת ה"פילטר": פרקולטור, French Press, דריפ, Aero press ועוד מכשירים חדשניים לייצור מסחרי.

הרעיון שמאחורי קפה הפילטר הוא בעצם תהליך של חליטת גרגרי הקפה עם מים חמים וסינון הקפה מהמים ליצירת משקה נקי מגרגירים.

בין כל האמצעים להכנת קפה פילטר האהוב עלי ביותר הוא הדריפ. מדובר בסך הכל במכשיר פשוט, קונוס, שבו מניחים פילטר מנייר. לתוך הנייר שופכים את גרגירי הקפה הטחונים (בטחינה גסה יחסית לזו של האספרסו, אבל לא מידי גסה) ומוזגים מעל את המים החמים במזיגה איטית כדי לא לאפשר לנוזל לטפטף מהר מידי לתוך הכוס). היתרון של שיטת ההכנה הזו היא מיצוי מעולה של הקפה, הימנעות מטעמי לוואי בשל מגע ממושך עם חום (כמו בפרקולטור) או השרייה ארוכה של גרגירי הקפה בתוך המים לאורך זמן (French press).

קפה פילטר הוא משקה נהדר לפתוח איתו את הבוקר באיזי, בניגוד לאספרסו הוא משקה שאפשר לשבת איתו לשיחה ארוכה והכי חשוב הוא מאפשר לנו להנות מטעם הקפה בצורה הנקייה ביותר שלו.

ברור לי שאנשי האספרסו יתכווצו במקומם עם קריאת השורות האלה ויצעקו בקול: "רק אספרסו זה קפה אמיתי". אני לא מסכים עם משפט כזה אני מאמין שכל זמן והקפה שלו.

בפעם הבאה שאתם הולכים לבית קפה ומתכוונים להזמין אמריקאנו, תעצרו רגע, תקחו נשימה עמוקה ותזמינו קפה פילטר – לא תצטערו על כך


השאר תגובה

שימו לב, התגובה תעבור לבדיקה לפני הפירסום