מה הופך את כוס הקפה לטובה?

אני נמצא עכשיו בבית קפה קטן במתחם של בנייני משרדים בצפון הארץ, לוגם קפה הפוך (קפוצ'ינו). הקפה הגיע אליי כשהוא מוקצף הייטב, בטמפרטורה נכונה וגם היחס בין כמות הקצף לכמות החלב הייתה סבירה, לא מושלמת, סבירה. ובכל זאת הקפה לא היה טעים. התחלתי לתהות האם הם בעלי המקום מודעים לאיכות הקפה אותו הם מגישים? האם אכפת להם? האם זה משנה? או אולי זה מקרה חד פעמי שבמקרה "נפל" עליי?

שתיית קפה בבתי קפה הפכה ב-15-20 שנה האחרונות ליותר נפוצה, אם לפני כן היינו שותים את הקפה בבית או בבית קפה כחלק מבילוי, היום עצירה קטנה לקפה , על הדרך, הפכה לדבר שבשיגרה. השינוי בהרגלי הצריכה שלנו הביא לשיפור אדיר באיכות הקפה אותו אנחנו שותים. ובאותן שנים בהם מהפכת האספרסו פרצה ניתן היה למצוא בתי קפה /אספרסו ברים שהגישו קפה שהוא לא פחות טוב ממעולה.

אולם, ככל שהאספרסו הפך לפופולרי יותר והדרישה אליו עלתה כך גדל הצע הספקים, התחרות גברה בין בתי הקפה ובין ספקי הקפה, ואיכות הקפה הפכה שולית ביחס לעלות הקפה עבור בית העסק ומחיר כוס הקפה עבור הצרכן.

מעטים האנשים (באופן יחסי) שיגידו כי הם יודעים להבדיל בין כוס קפה טובה לכוס קפה פחות טובה או רעה. וזאת למרות שבלוטות הטעם אינן פטנט רשום ולכולנו יש אותן. הפחד שלנו "להיתפס" כלא מבינים מונע מאיתנו להגיד את המילים – לא טעים לי. אז חברים, טעם הוא דבר אינדבידואלי. יש אנשים שיעדיפו קפה מר, או קפה בעל טעם שרוף בעוד אחרים יעדיפו קפה חמצמץ או קפה בעל טעמים מעודנים יותר של שוקולד או פרחים. אנחנו יכולים להבין יותר את המורכבות של הפקת המשקה, החל משלבי הגידול, הקטיף, העיבוד, הקליה, האריזה, הטחינה והחליטה. אבל בתכל'ס צריך פשוט לשתות להקדיש רגע ללגימה ולהגיד טעים או לא טעים – זהו.

הגורמים שמשפיעים על טעם הקפה כלכך רבים: איכות פולי הקפה, הזנים, רמת הקלייה, אופן הטחינה, אופן החליטה, איכות המים, טמפרטורת המים ומשתנים רבים נוספים. קפה טוב דורש הקפדה רבה. אל תתפשרו על קפה שהוא פחות טוב מטעים. אתם משקיעים את מיטב כספכם בכוס קפה בדרך כלל אפילו יותר מכוס קפה אחת ביום, אל תסתפקו בלקבל את מנת הקופאין שלכם, תדרשו גם שהקפה יהיה טעים.

באופן כללי אני מאמין שהאיכות עדיפה על הכמות, הייתי מעדיף לשתות כוס קפה אחת פחות ביום אבל שהקפה שאני אשתה יהיה מושלם. ואתם?


השאר תגובה

שימו לב, התגובה תעבור לבדיקה לפני הפירסום