לפעמים הדברים הקטנים עושים הבדל גדול

אני כבר למעלה מעשור חי את עולם הקפה. התמזל מזלי ויש לי באופן זמין גישה למכונות קפה מקצועיות ומטחנות קפה תעשיתיות ועל כן אני תמיד נהנה מקפה איכותי, קלוי טרי וטחון טרי.

הרעיון שעמד מאחורי הקמת האתר "גרין האט קופי" היה לאפשר לכל מי שחפץ בכך להנות מקפה טרי שנקלה במיוחד עבורו, לא צריך להיות בית קפה כדי לקבל הספקה של קפה טרי. ככל שאני חי את העולם של הצרכן הפרטי יותר ויותר, אני מבין שאי אפשר להסתפק רק בקפה טרי, צריך גם לתת את הכלים למיצוי נכון של אותו הקפה, להשלמת החוויה.

ישנן צורות רבות של הכנת קפה ומיצויו: קפה בוץ, תורכי, פילטר חשמלי (פרקולטור), פילטר ידני (French Press), מקינטה, או אספרסו. כל אופן הכנה יכול להיות נפלא אם רק נשכיל לבין את העקרונות של מיצוי הקפה באותה הדרך. תמיד ניתן לפנות לכתובים ולקרוא על תהליך הכנת הקפה, אך מכיוון שבסופו של דבר מדובר פה בטעם, אני מאוד מאמין בתהליך של ניסוי וטעייה.

לאחרונה הוספנו לאתר אפשרות לרכוש מטחנת קפה ידנית, כלי נפלא להשגת מיצוי מקסימאלי. מטחנה ידנית מאפשרת לנו שליטה על עובי הטחינה במטרה להגיע למיצוי מושלם של הקפה בהתאם לאופן ההכנה. קפה שניטחן בעובי נכון ובסמוך למועד החליטה יהיה עשיר יותר בטעמים ובעוצמות, שווה לנסות.


השאר תגובה

שימו לב, התגובה תעבור לבדיקה לפני הפירסום