חליטת קפה קרה, תכירו

הקיץ מתקרב ובא. לפני מספר ימים קיבלנו טעימה קטנה למה שהולך להיות פה במהלך יולי אוגוסט וזה גרם לי לחשוב שצריך למצוא דרך להפוך את הקיץ הארצישראלי לנסבל יותר, תכירו את כוס הקפה הקר המושלמת.

שתיית קפה קר זו דרך מצויינת לעבור את הקיץ בבטחה. תכירו שיטה שלא כל כך מוכרת בארץ (אולי בגלל חוסר היכולת שלנו לדחות סיפוקים) אבל בעולם היא פופולרית מאוד, חליטת קפה קר.

הייתרון בחליטה קרה של קפה הוא הטעם ההרמוני שמתקבל, כזה שניתן להרגיש את כל רבדי תערובת הפולים. כאשר אנחנו מבצעים חליטה של קפה בחום ואז מצננים את הנוזל שמתקבל, משתלטת על הטעם חומציות לא נעימה. תוכלו להרגיש בה בעיקר באפטר טייסט (שאר טעם). בשיטת החליטה הקרה אנחנו מונעים את השתלטות החומציות והמשקה שמתקבל נותן ביטוי לכלל תכונותיו של פול הקפה.

הכנה של קפה קר בחליטה קרה זה תהליך פשוט אך דורש המתנה ארוכה לקבלת התוצאה. זמן ההכנה אורך כ 5-10 דקות שלאחרן יש להמתין בין 10 ל 14 שעות (בשום אופן לא יותר). ישנם מספר דרכים לבצע את חליטת הקפה, חלקן באמצעות כלים ייעודיים וחלקם ע"י אילתורים (ניתן למצוא ברשת לא מעט סירטונים בנושא). העיקרון המנחה הוא שהקפה הטחון נמצא במיכל אחד עם מים קרים במשך מספר שעות ולבסוף מסננים את הקפה מהמים ושותים עם או בלי חלב, אם או בלי סוכר.

לצורך הכנת החליטה אני בחרתי להשתמש במכשיר הפילטר הידני (French press), זה מכשיר שנמצא כמעט בכל בית ולדעתי הוא גם הכי נוח לצורך העניין.

שלב ראשון – הקפה

טחינת קפה

אני ממליץ כמובן להשתמש בפולי הקפה שלנו מאחר והם פולי הקפה הטריים ביותר שתוכלו להשיג. את הקפה יש לטחון דק ככל שניתן. טחינה         תגדיל את שטח המגע של הקפה עם המים. יש לשים לב שטחינה דקה מידי תקשה עלינו בתהליך הסינון (על כן את תהליך הסינון אני מבצע בעזרת בד פילטר לקפה)

שלב שני – יחס קפה מול נוזל

ההמלצה שלי היא לפי יחס של 20 גר' קפה טחון לכוס קפה, כאשר כוס הקפה הינה 250 מ"ל.

שקילת קפה

שלב שלישי – לערבב את החומרים

עירבוב הקפה והמים

 

כעת יש להכניס את הקפה ומים קרים לתוך הקנקן. יש להשתמש במים קרים ולערבב היטב כדי שלא ישארו כיסי אויר בקפה הטחון. שימו לב!!! לא להתחכם, אל תוסיפו סוכר או סוכרזית בשלב זה, המתקה של המים בשלב זה תפגע במיצוי הקפה.

שלב רביעי – להמתין

הכניסו את הקנקן למקרר והמתינו כ- 12 שעות. אם תסכילו תעשו את זה עוד בערב, כך שבבוקר ימתין לכם קפה מעולה לפתוח איתו את הבוקר.

שלב חמישי – לסנן את הנוזל

סינון הנוזל למיכל זכוכית

בשלב זה אני אסנן את הקפה, מאחר ואני שותה את הקפה מיד לאחר ההכנה תהליך הסינון פחות משמעותי עבורי, אני אשתמש במסננת הפנימית של מכשיר הפילטר כדי להיפטר מרוב גרגרי הקפה. אבל אם אתם מתכוונים להשתמש בקפה במשך מספר ימים חשוב מאוד לסנן היטב, אם תשאירו את הנוזל יחד עם הגרגרים לאורך זמן תתחילו לקבל טעמי לוואי לקפה.על כן אמליץ לסנן את הנוזל גם דרך נייר פילטר כדי להימנע מגרגירים לגמריי.

שלב שישי – לשתות ולהנות

עכשיו אפשר לשתות. בשלב זה ניתן להוסיף את הסוכר ו/או את החלב למי שרוצה. את הקפה הקר ניתן לשמור במקרר ליומיים שלושה בבקבוק סגור היטב.

שיהיה קיץ קר לכולם


השאר תגובה

שימו לב, התגובה תעבור לבדיקה לפני הפירסום