אל תפספס את מכשיר האירופרס

אירופרס (AeroPress)
אירופרס הוא מכשיר לחליטת קפה, שהומצא בשנת 2005 על ידי אלן אדלר, נשיא חברת אירובי (Aerobie) המשווקת את המכשיר עד היום. אדלר הגה את הרעיון למכשיר האירופרס לאחר שהבין את הצורך במכונת חליטת קפה ביתית טובה יותר. לטענתו, רוב מכונות חליטת הקפה הביתיות אינן מספקות קפה איכותי וטוב, והורסות את הטעם העשיר שאמור להיות לקפה טרי. כך, אדלר החל לחקור את נושא הכנת הקפה הביתית, והגיע למסקנה שהבעיה טמונה ברמת החומציות, הגורמת למרירות שמתלווה לקפה הנחלט באמצעים ביתיים. הוא עבר דרך ארוכה לעיצוב מכשיר שיוכל למזער את רמת החומציות בקפה, וכך האירופרס הגיע לעולם.
מכשיר האירופרס מעצים את הערכים החיוביים בחליטת הקפה, הערכים שאנו מחפשים בקפה טרי וטוב, ומצליח להפחית את רמת החומציות ביותר מ80 אחוזים בהשוואה לקפה הנחלט במכונות אחרות.
הקפה הנוצר באירופרס הוא קפה ארומטי, בעל מרקם חלק וקטיפתי, וטעם עשיר. בעזרת הטכניקה של המכשיר להפחתת רמת החומציות בקפה, בעת שימוש באירופרס אנו מקבלים קפה בטעם פחות מריר, והמרקם החלק שלו נוצר על ידי היפטרות מחלקיקים קטנים בנוזל החליטה, שעלולים להרוס את המרקם של הקפה ואת טעמו.
בנוסף לטעם העשיר, האירופרס מבצע את פעולת חליטת הקפה במהירות מדהימה, ובעת שימוש במכשיר ניתן לקבל קפה איכותי בזמן שיא של כ-30 שניות.
הריכוז של חליטת הקפה הנוצרת במכשיר האירופרס שווה ערך לריכוז של חליטות אספרסו, מה שמראה לנו שבנוסף ליתרונות האחרים של האירופרס, הוא מסוגלת להחליף מכונות חליטת קפה יקרות יותר ובעלות פופולאריות ושם עולמי, כיוון שהוא מגיע לרמת הטעם והמרקם העשיר של המכונות היקרות הללו – והוא זול בהרבה בהשוואה אליהן.

עוד על זאת, מכשיר האירופרס קל מאוד לניקוי. לאחר חליטת הקפה ניתן לפרק את המכשיר לחלקיו ולשטוף אותם במים וסבון. החלקים מתנקים במהירות, וקלים להרכבה ולפירוק.

אופן השימוש במכשיר האירופרס והחליטה בו
מכשיר האירופרס עשוי ברובו מפלסטיק. הוא מורכב משני גלילים (צילינדרים), כאשר אחד הגלילים נלחץ בתוך השני בוואקום אטום מאוויר. הגלילים הללו ממוקמים מעל לפילטר חזק הדואג לסנן את הקפה ולהביא אותו לרמת הטעם העשירה הידועה של מכשיר האירופרס.
דמיינו לכם מזרק גדול, כאשר במקום המחט ממוקמת מסננת אשר משאירה את הקפה הטחון בצידה האחד, ודרכה זורם נוזל חליטת הקפה, נקי מגרגירים של קפה וחלקיקים שונים. כך מכשיר האירופרס עובד, פחות או יותר.
ממלאים את הגליל הראשון, הרחב יותר, בקפה טחון דק המונח מעל למיקרו-פילטר העשוי מנייר, ובמים חמים (אך לא רותחים) בסביבות ה80 מעלות צלזיוס. מערבבים את הקפה הטחון עם המים החמים במשך 10 שניות, ולאחר מכן דוחפים את הגליל השני, המשמש כבוכנה, אל תוך הגליל הראשון. פעולה זו גורמת ליצירת לחץ של אוויר בתוך החלל בו נמצא הקפה, והלחץ גורם לדחיפה של נוזל החליטה החוצה דרך הפילטר, תוך השארת הקפה הטחון בצד השני של נייר הפילטר. ממקמים את המכשיר מעל לכוס קפה או מעל כלי כלשהו אליו אתם רוצים שהקפה יישפך, ולוחצים את הבוכנה אל תוך הגליל. כך נוזל הקפה נשפך אל תוך הכלי, ונשאר במרקם חלק וקטיפתי.
השימוש באירופרס הוא פשוט מאוד, ידידותי, אינו כולל לחיצה על כפתורים מסובכים בדומה למכונות קפה אחרות, וחשוב מכל – משבח את הקפה בצורה משמעותית.

תחרויות הכנת קפה באמצעות אירופרס


השאר תגובה

שימו לב, התגובה תעבור לבדיקה לפני הפירסום