איך לאחסן את הקפה בצורה נכונה?

הרבה לקוחות שואלים אותנו איך כדאי לאחסן את הקפה, וכמה קפה כדאי לרכוש. התשובה מאוד פשוטה: קנו כמות של קפה שתספיק לכם מקסימום לחודש ימים, רצוי בפולים ותשמרו את הקפה בכלי אטום במקום מוצל וקריר. ואם אתם רוצים שנפרט אז הנה:
מקום אטום וקר

איחסון נכון של הקפה הוא קריטי לשמירת הטעם והטריות. חשוב לשמור על הקפה מעודף חמצן, לחות חום ואור – בסדר הזה – על מנת לשמר את טעם הקפה שזה עתה נקלה למשך הזמן הארוך ביותר הניתן. אומנם פולי קפה יכולים לשמש כפריט דקורטיבי בכלי זכוכית על השיש במטבח, אך אחסנה כזו עלולה לפגוע בקפה, הוא יאבד במהירות מטריותו וטעם הפולים יהפוך למעופש.

שמירה על פולי הקפה יבשים

חשוב מאוד לא לשמור על פולי הקפה מפני מגע עם לחות, על כן לא נאחסן את הקפה במקרר או במקפיא. מגע של הקפה עם לחות יגרום לקפה לאבד מטעמו וטריותו. אנו נמליץ לשמור את הקפה במיכל סגור וחשוך ואת המיכל נאחסן במקום קריר, המנעו מלאחסן את הקפה בארון קרוב לתנור או מקור חום אחר. מיכל עם אטם הוא השקעה כדאית.

קנו קפה במידה

הכי נכון לקנות קפה בכמויות התואמות לשימוש שלכם, בין אם מדובר בבית או במשרד. קפה מאבד מהטריות שלו כמעט באופן מידי לאחר הקלייה. על כן נמליץ לקנות כמויות קטנות ככל הניתן לשימוש של שבועיים עד חודש ימים (זה גם מאוד תלוי ברגישות החיך שלכם). מכיוון שאויר פתוח הוא האויב מספר אחת של הקפה שלכם, נמליץ לחלק את פולי הקפה למספר מיכלים, כך ״נחסוך״ להם מגע עם האויר.

כמובן שעדיף פולים

אנחנו יודעים, לא לכל אחד יש מתחנת קפה בבית. ברור שעדיף לשמור את הקפה כפולים שלמים ולא כקפה טחון. היום ניתן בקלות לרכוש מטחנת קפה בייתית גם אם אתם רק שותים קפה שחור. חוויות הקפה תיהיה מהנה יותר וטעימה יותר לבטח. אם בכל זאת אתם מעדיפים לקנות קפה טחון – הקפידו לקנות במידה


השאר תגובה

שימו לב, התגובה תעבור לבדיקה לפני הפירסום