אביב הגיע!

אומרים שאדם באופן טבעי אוהב את העונה בה נולד. אני לא בטוח שאני מאמין בזה, אבל אני בהחלט אוהב את האביב. מבחינתי האביב מסמל מעל הכל מזג אויר נוח. אין דבר שאני יותר אוהב (למעט מקפה כמובן) מאשר לשבת בחוץ בערב ולהרגיש את משב הרוח החולף: פעם קר ופעם חם וכנראה אני לא היחיד.

כולנו, באופן כלכך ישראלי, נמצאים הרבה בחוץ בתקופה הזו אם זה בחופשת הפסח, ל״ג בעומר או סתם כל סופ״ש שמתאים לטיול. לאחרונה אני מוצא את עצמי לא מעט מטייל בטבע, עכשיו שתבינו, אני לחלוטין איש של עיר. אני מעדיף להנות ממשב הרוח מהמרפסת שלי יותר מאשר בפתחו של אוהל. אבל מצאתי שיטה לרכך לעצמי את היציאה לטבע – אני אחראי על הקפה, את זה אני אוהב. כל הזמן מכין קפה, רק מחכה לעצירה ושולף פינג׳אן, גזייה, פולי קפה טריים ואת מטחנת הקפה שלי, כי אם כבר אז כבר.

יש משהו בטבע שמתקשר טוב יותר עם קפה חזק, מחוספס, אדמתי. לחווית הטבע האולטימטיבית יצרנו בבית הקליה את תערובת ה- Red Mud

את קפה ה״שטח״ שלנו הרכבנו מ 70% רובוסטה, למי שלא מבין בקפה זא בטח לא אומר כלום. למי שמבין מעט בקפה בטח מזדעזע, הרי לרובוסטה יצא מוניטין של קפה זול/לא איכותי אבל לא כך הדבר… ישנם זנים של רובוסטה שנחשבים לאיכותיים מאוד ועל כן גם לא זולים, הרובוסטה בה אנו משתמשים בעלת פולים גדולים ומיועדת להכנת תערובות לאספרסו. ישנם מספר יתרונות לשימוש ברובוסטה, בטח בתערובת שמיועדת לשתייה בשטח. פולי הרובוסטה עשירים יותר בקפאין, מה שמאפשר לנו להיות ערניים יותר שעות סביב המדורה והם גם שומניים יותר מפולי הערביקה, כך שמתקבלת שכבת קרמה עשירה יותר.

אנחנו משתמשים בתערובת בארבעה זנים מארבע מדינות שונות: הודו, ברזיל, קולומביה ואתיופיה.

הזן ההודי מתאפיין במרירות מעודנת, לא כזו שמציקה בפה אחרי הלגימה, וגם אחראי לקרמה היפה שמתקבלת בכוס. זן הפולים מברזיל נותן לתערובת את המתיקות שלה, הזן הקולמביאני אחראי על הפירותיות והחומציות של התערובת והזן האתיופי, קפה פראי, נותן לתערובת את האדמתיות והמרקם הקטיפתי.


השאר תגובה

שימו לב, התגובה תעבור לבדיקה לפני הפירסום